✨ ☀ Kdyby každá žena pila Kontryhel, nebylo by poloviny ženských operací, komplikací a problémů!
Kontryhel ☀ ✨ Král ženských bylinek. Naše prabáby říkaly, že tato skromná a nenápadná bylinka má přímo ženské a mateřské poslání, a proto to byla magická bylinka k čarování pro lásku a krásu.

✨ Kontryhel
posiluje ženské pohlavní orgány, především dělohu. Zpevňuje podbřišek, a tím zlepšuje stav dělohy náchylné k potratům a zvyšuje pravděpodobnost početí . Je jedinečný při menstruačních poruchách, a to oslabené nebo slabě vyvinuté menstruaci. Tlumí menstruační bolesti. Upravuje nadměrné krvácení. Léčí všechna zánětlivá onemocnění v podbřišku, včetně zánětu vaječníků. Působí proti bělavému výtoku a svědění, kdy jsou dobré sedací koupele.
Jeho pití je vhodné jako prevence k ulehčení přechodu. Upravuje nepříjemné potíže při menopauze, a to včetně psychických.
✨ Kontryhelový čaj se doporučuje pít i během těhotenství, zvyšuje záruku donošení miminka a snadného porodu.
Pomáhá i při nervových potížích během těhotenství a po porodu, jako je deprese, strach. Jeho pití po porodu a v období šestinedělí stahuje dělohu. Kontryhel také podporuje sekreci mateřského mléka.
Zkrátka vrací naši ženskost do harmonie.
Působení kontryhelu ale nekončí. Používá se jako výplach při zánětech v dutině ústní nebo při vytržení zubu a na oční záněty. Při zevním použití (podpořit i vnitřně) svým svíravým účinkem hojí vředy, rány, včetně těch hnisavých a alergického původu. K vymývání ran a k obkladům se používá silnější odvar, ale studený.

✨Působí proti infekcím močových cest. Užívá se při nespecifických průjmech a onemocněním zažívacího traktu. Čistí krev a pomáhá při obezitě. Zlepšuje spánek a koupel z něj pomáhá při oslabení svalů, možno použít u dětí. Výluh změkčuje hrubou pokožku na těle. Kontryhel nemá žádné vedlejší účinky. Je také netoxické sedativum. V případě ledvinových potíží se nedoporučuje pití dlouhodobé. Na zvířatech byla prokázána schopnost omezit rozvoj rakoviny prsu.
 
💛 Čaj z kontryhelu 💛
2-4 čajové lžičky bylinky přelijeme 1/4 litrem vroucí vody a necháme jen krátce přejít varem, poté necháme 10 minut luhovat. Pijeme 2 šálky denně.

Ve směsích se dají použit i další bylinky a jiné přísady.
Lactobacillus, který je zdravou mikroflórou pohlavních orgánů i střev. Pomáhá při zánětech i cystách.
Černý rybíz reguluje hladinu ženských hormonů v těle.
Fialka, zábal z květového odvaru pomáhá při popraskaných bradavkách, působí také jako afrodiziakum.
Chřest, jeho konzumace pomáhá při cystitidě.
Jahodník, pití čaje a samozřejmě jeho plody povzbuzují činnost ženských rozmnožovacích orgánů.
Jedlový olej pomáhá při léčbě gynekologických onemocnění.
Kalina pomáhá při děložních problémech a menstruačních bolestech a křečích.
Kukuřice, její konzumace je vhodná při cystách.
Levandule, levandulový olej ulevuje při menopauze, nespavosti a nervové podrážděnosti. Čaj pomáhá na cystitidu.
Maliník, tato bylinka harmonizuje ženské hormony v těle a tlumí poševní záněty. Doporučuje se pít od 34. týdne těhotenství. Pomáhá připravit dělohu na porod a ulehčit jej.
Máta, pomáhá při premenstruačním syndromu.
Měsíček lékařskýprotinádorové účinky na pohlavní orgány a pomáhá při menstruačních potíží i v přechodu. Působí na bílý výtok.
Mrkev, je považována za afrodiziakum a šťáva z ní za nápoj lásky. Je doporučována při anémii a premenstruačním syndromu, díky vitamínu A udržuje rovnováhu organismu a omlazuje.
Myrtha, tato biblická rostlina pomáhá při děložním výtoku.
Libeček má své využití při bolestivé menstruaci a pomalém porodu. Koupel z něj je prý koupelí lásky.
Petržel konzumujte na podporu menstruace.
Pruskurník, zábal z jeho odvaru se přikládal na bolavá prsa při kojení.
Pupalka – pupalkový olej obsahuje látky, které zlepšují hormonální harmonii a premenstruační syndrom.
Šalvěj je známá, že působí protizánětlivě v celém těle, pomáhá také zlepšit odtok krve při menstruaci.
Šantu je možné použít při potížích s menstruací a močením a uvolňuje dělohu. V čínské medicíně je využívána k zastavení poporodního krvácení nebo silné menstruace.
Šípková růže smíchaná s ibiškem pomáhá proti cystitidě.
Withánie indický ženšen, bylina na plodnost a afrodiziakum.

🌹 RECEPTY 🌹

🥀 🌺 Základní ženský čaj 🌺 🥀
3 díly kontryhelu, 3 díly řebříčku, 2 díly heřmánku, 2 díly kokošky pastuší tobolky. Při depresi přidáme do směsi ještě 1 díl meduňky a 1 díl třezalky. Při návalu horka přidáme 2 díly šalvěje nebo yzopu. Pijeme až do odeznění příznaků, maximálně však 14 dní.
🥀 Menstruace 🥀
💗 Čaj při silné menstruaci
Kontryhelový čaj, lze jej také smíchat s polovičním množstvím řebříčku.
Krvácení v těhotenství
Kontryhelový čaj s troškou turanky, kokošky pastuší tobolky a přesličky.
Záněty pochvy
Při prvních příznacích navštivte okamžitě lékaře. Léčbu lze podpořit sedacími koupelemi, výplachy a tampóny ze stejného dílu řebříčku, kontryhele, dubové kůry, šalvěje, jitrocele a heřmánku. 1 lžíci na 1/4 l vody, vařit 5 minut. Vnitřně podpořit pitím čaje z bylinek z protizánětlivými účinky, např. heřmánek, šalvěj.
💗 Bílý výtok – pro sedací koupel stejný díl přesličky, hluchavky, truskavce. 1 lžíce směsi na 1/4 l vody.
💗 Svědění – koupel z 200 g sušeného kontryhelu dáme na noc do nádoby se studenou vodou vyluhovat, následující den zahřejeme a tekutinu přidáme do koupele. Vhodný je také výplach dělohy a sedací koupel připravená z kontryhelového odvaru. Použijte dvojnásobné množství bylinky.
Všechny zánětlivé problémy doplňte pitím čaje z kontryhele a bylinkami, které působí jako přírodní antibiotika, např. lichořeřišnice či konzumací cibule a česneku.
💗 Vaginální plísně
Pomáhá odvar z měsíčku, řebříčku, připravíme ho z 1 lžičky a 1/4 l vody. Je dobré vynechat mléčné nekysané výrobky, cukr. Lze použít i sůl do koupele.
💗 Myomy
jsou to nezhoubné nádory, které tlačí na okolní pohlavní orgány a tím jsou nebezpečné. Lze doporučit řebříčkový čaj a sedací koupele z něj.
💗 Cysty
Připravte si čaj ze stejného dílu kontryhelu, kopřivy, heřmánku, měsíčku, přesličky a řebříčku. Pijte 1-2 krát denně.
💗 Inkontinence
je samovolné vylučování moči, nejčastěji noční. Nejvíce postihuje stresované ženy při kýchání a kašli, ženy s oslabeným pánevním dnem a po porodu. Proto je tak důležite procvičovat pánevní dno.
A trochu čínské medicíny. Reprodukčním orgánům odpovídají vlasy. Např. rozštěpené konečky znamenají, že oslabují pohlavní orgány i sexuální funkce. Jemný knír pod nosem ženy znamená problém s pohlavními orgány. Kolem kotníku se také nacházejí akupresurní body, jejichž aktivace má vliv na pohlavní orgány. Bolí-li Vás okolo kotníku, znamená to problém s pohlavními orgány.

zdroj. Marie Treben- Byliny z boží zahrady