Magické hůlky

„S rituální hůlkou, kterou pořídítě v obchůdku MarGizie, proveďte osvojovací rituál. V noci za nového měsíce ji vezmeme do ruky o půlnoci, obráceni k východu, vyhodíme ji do vzduchu a znovu ji uchopíme, aniž by dopadla na zem, a říkáme:

Etiam eum ambulavero in vallem umbrae mortis non timebo
mala quoniam tu mecum est, virga tua et baculum tuum ipsa consolabuntur me.

Opakujeme třikráte obřad i modlitbu.” Takto zhotovená hůlka slouží pro všechny druhy operací.

Hůlka a ostatní nástroje, avšak především hůlka, buďtež pečlivě uschovány. Hůlky se nikdo nezasvěcený nesmí dotknout, jinak by ztratila všechnu svoji moc. Délka magické hůlky nesmí přesahovat délku vlastníkovi paže.

RituálníHůlkyMarGizie    P1240368

Hůlka je jedním ze základních magických nástrojů a měla by být ručně vyrobená. Vlastně to platí o všech magických pomůckách, protože každá pomůcka si uchová energii toho, kdo ji vyrobil. Pokud si dané předměty pořídíte z magického obchůdku, měli by jste vždy provést osvojovací rituál. Může být hladká, vyřezávaná nebo popsaná magickými znaky. Známe dva druhy magických hůlek –  pro běžné rituální úkony, a druhá pro zvláštní účely, kdy se po použití spálí.

Hůlka pro některé Wiccany představuje prvek vzduchu (jako vodič energie) a je zasvěcena Bohům. Jinde se uvádí, že se hůlka (hůl) přiřazuje k živlu ohně jako hůl energie a vlastní síly. Hůlka se využívá k vzývání sil. Můžete Bohyni a Boha přivolat k rituálu slovy a zdviženou hůlkou. Někdy se také užívá k nasměrování energie, k nakreslení magických symbolů nebo kruhu na zem, k ukázání na nebezpečí, zatímco dokonale vyvážené spočívá na dlani nebo paži čarodějky, nebo prostě jen k zamíchání lektvaru v kotlíku.

Délka hůlky by měla odpovídat vzdálenosti od konce prostředníku k lokti nebo ukazováčku k lokti, ale není to nezbytně nutné. Jakýkoli slušně rovný kousek dřeva poslouží stejně, dokonce i kolíky, které si koupíte v obchodě se dřevem, poslouží stejně. Pro výrobu hůlky se užívají tradiční druhy dřeva, jako vrba, bez, dub, jabloň, broskev, lískový ořech, třešeň a jiné. Nejčastěji se používá vrba, protože vrba symbolizuje ohýbání a proudění. Ale dobře poslouží i líska, bud, dub, hloh, jabloň, švestka nebo jilm. Dřevo by se ovšem nemělo brát ze stromu, který kvete a plodí. Počkejte do zimy nebo použijte suchou větvičku.

Netrapte se tím, že na poprvé nenajdete tu správnou hůlku; nějaká k vám přijde. Každá hůlka, kterou budete používat, bude prodchnuta energií a silou. Vyberte si takovou, která vám bude vyhovovat a bude to v pořádku. Opět platí, stejně jako pro ostatní pomůcky, že vaše hůlka může být taková jakou sami chcete mít a nikdo vám nemůže mluvit do toho jak má vypadat.

 

Komentáře jsou uzavřeny.